З метою прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень щодо оптимізації діяльності шкільної мережі у Гайсинській територіальній громаді, у с. Кисляк, 22 червня, пройшла консультація з громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом зустрічі робочої групи з представників Гайсинської міської ради, працівників відділу освіти Гайсинської міської ради та кислячан.

На порядку денному було попереднє обговорення проекту рішення про реорганізацію (пониження ступеню) закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Кисляк Гайсинської міської ради. Під час слухань, згідно з процедурою працювала лічильна комісія, фіксуючи кількість присутніх та голосуючих.В ході обговорення, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ігор Пашистий наголосив, що сьогоднішня розмова стосовно пониження ступеня школи має на меті обмін думками та інформацією щодо пониження ступеню Кисляцької середньої загальноосвітньої школи.

Учасникам обговорень, начальник відділу освіти Гайсинської міської ради Валентина Шрамко, надала вичерпне економічне обґрунтування та роз’яснення законодавчих основ та передумов, які спонукають вживати відповідних дій та є передумовою прийняття ефективних управлінських рішень в освітянській сфері Гайсинської громади.

Валентина Миколаївна зазначила, що фактична собівартість утримання 1 учня в Кисляцькій школі у 2022 році становить 69 569 грн на рік, що майже удвічі перевищує видатки на утримання 1 учня ЗЗСО по Гайсинській міській територіальній громаді, які становлять 37 829 грн. основна причина пониження ступеню школи – це досить мала кількість учнів у старших класах.На думку кислячан, що брали участь у обговореннях, їх школа у с. Кисляк має сторічну історію, досить задовільну матеріально-технічну базу, молодий педагогічний колектив, і на сьогодні, планує конкурувати з освітніми закладами міста Гайсин. Жителі села не погодились на довіз старшокласників до шкільних закладів Гайсина.

Для когось, навчання у цій школі- наслідування сімейних традицій, для когось – можливість навчатися поряд з домом, для когось – питання безпеки дітей, для когось – впевненість у завтрашньому дні.

З діалогу з громадськістю, стало відомо, що більшість дітей с. Кисляк відвідують заклади дошкільної освіти та школи у м. Гайсин, за місцем роботи їх батьків, і повертати дітей на навчання в село, останні не збираються. Думки в громаді розділилися. Одним зручно- іншим ні.

Під час слухань, усі присутні не підтримали ініціативу щодо пониження ступеню Кисляцької школи. Староста Кіблицього старостинського округу Ігор Тимощук поділився власним досвідом навчання в кисляцькій школі та повідомив, що не підтримує ініціативу зменшення престижу освітнього закладу, бо це пряма дорога до ліквідації. Крім того, від педагогічних працівників надійшли пропозиції про недопущення пониження ступеню школи до 2024 року, а також необхідності відкриття на базі школи закладу дошкільної освіти.

Органи місцевого самоврядування Гайсинської міської ради не мають на меті закривати освітній заклад чи навмисно понижати його ступінь під час військового стану. Процедура громадських слухань була запущена в рамках освітньої реформи, ще майже рік тому, згідно норм чинного законодавства. Органи місцевого самоврядування працюють в напрямку реорганізації малокомплектних шкіл у сільській місцевості, дотримуючись всіх необхідних вимог, передусім, не порушуючи закони. Остаточне рішення про реорганізацію (пониження ступеню) закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Кисляк Гайсинської міської ради будуть приймати депутати.