З питань місцевого самоврядування під патронатом голови обласної Ради Вячеслава Соколова.
Учасники засідання говорили по основним двом питанням порядку денного: про підготовку підприємств критичної інфраструктури, закладів освіти, охорони здоров`я, соціального захисту, культури, житлового фонду територіальних громад області до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2022/2023 років та про виконання зведеного бюджету Вінницької області за І півріччя 2022 року.

Через повномасшатбну агресію рф, стає зрозуміло, що цьогорічний опалювальний сезон відбуватиметься в надзвичайно складних умовах і з серйозними ризиками.
На сьогодні, першочерговим завданням органів місцевого самоврядування, є забезпечення підготовки підзвітних обʼєктів соціальної сфери, а також житлового фонду до проходження осінньо-зимового періоду. Окрім звичних задач з ремонту інженерних мереж, підготовки котелень, обʼєктів водопостачання та водовідведення, приведення до належного стану внутрішньо будинкових систем енергопостачання, підготовки дорожньої галузі до зимової експлуатації, цьогоріч особливої уваги потребує питання забезпечення автономними джерелами енергопостачання на випадок можливих аварійних ситуацій в енергомережах.

Потрібно не тільки підготувати антикризовий план, але й віднайти необхідний ресурс і закупити необхідні модульні твердопаливні котельні та спланувати логістику постачання необхідного палива, – додав Вячеслав Соколовий. – Ці завдання на сьогодні повинні бути пріоритетом номер один як для військових адміністрацій, так і для територіальних громад та їх комунальних підприємств. Маємо спільно забезпечити стабільне проходження осінньо-зимового періоду на території Вінниччини.
Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов повідомив, що за висновками профільного міністерства, Вінниччина має найвищий показник готовності до опалювального сезону серед областей України.
Із інформацією про поточну ситуацію щодо готовності житлово-комунального господарства області до осінньо-зимового періоду виступили начальник управління розвитку територій та інфраструктури обласної військової адміністрації Марія Зонова, голова постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури, генеральний директор Комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов і начальник управління з питань майнових та орендних відносин, будівництва, інфраструктури ЖКГ виконавчого апарату обласної Ради Василь Броварник.
Детальну інформацію щодо виконання зведеного бюджету Вінницької області, а також про проблеми під час виконання обласного бюджету та бюджетів територіальних громад учасникам засідання Координаційної ради надав заступник директора Депертаменту фінансів обласної військової адміністрації Олександр Горба.
Враховуючи спільні пропозиції представників органів місцевого самоврядування та обласної військової адміністрації, Координаційна рада напрацювала рекомендації щодо стабільного проходження опалювального сезону та заходів із наповнення доходів місцевих бюджетів.
За результатами наради, Анатолій Ілліч Гук зазначив, що в Гайсинській громаді всі підприємства критичної інфраструктури нині відпрацьовують усі алгоритми дій в кризових ситуаціях, особливо якщо виникне ситуація з відсутності газо- та електропостачання. Ми готуємося для оперативного вирішення проблем будь-якої складності, але завдяки чіткому плану спільних дій, об’єктивному підході до вирішення проблем будь яких масштабів – можна запобігти будь яким катаклізмам, – додав очільник Гайсинської громади.
Джерело : Вінницька обласна рада