Вчора, 18 квітня 2022 року, в Гайсинській міській раді відбулося чергове засідання 33 сесії Гайсинської міської ради 8 скликання. На порядок денний було винесено 19 питань. На початку сесії міський голова привітав та вручив посвідчення новопризначеним депутатам від політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана», оскільки за кілька днів до війни, три депутати Гайсинської міської ради на позачерговому з’їзді політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана» були відкликані за народною ініціативою.

Зважаючи на це, згідно Постанов Гайсинської міської територіальної виборчої комісії Гайсинського району Вінницької області від 22 лютого 2022 року, представницький мандат отримали: Блоха Роман Михайлович, 1971 р.н., Кирилюк Костянтин Сергійович, 1988 р.н. та Мартинюк Вадим Володимирович, 1986 р.н. Анатолій Ілліч привітав своїх однопартійців із набуттям статусу депутата та побажав подальшої плідної роботи на благо Гайсинської територіальної громади. «Нехай Ваша депутатська діяльність відзначається успіхами, досягненнями та словами щирої вдячності Ваших виборців», – сказав очільник Гайсинської громади Анатолій Гук. Також, секретар Гайсинської міської ради Людмила Залевська повідомила, що за кошти зібрані небайдужими депутатами Гайсинської міської ради сьогодні придбано 80 розгрузок на потреби військовослужбовців Збройних сил України.

Після сесії усі розгрузки були доставлені в Центр приймання, зберігання та надання гуманітраної допомоги Гайсинської міської ради для подальшої офіційної передачі на потреби ЗСУ.Вчергове на сесії депутати погодили кандидата на посаду командира добровольчого формування Гайсинської територіальної громади №5. Відтепер у нашій громаді створено п’ять загонів Добровільних формувань територіальної громади (ДФТГ), що говорить про високий рівень самоорганізованості та усвідомлення жителями громади щодо необхідності реалізації національного спротиву в агресії з росією. Завдяки цьому сотні цивільних громадян у Гайсинській громаді будуть підготовлені, знатимуть свій маневр поблизу свого ж дому і зможуть протягом лічених годин вийти на позиції, що створить нову якість територіальної оборони в нашій громаді. «Ми сподіваємося, що мережа ДФТГ буде важливим чинником протидії ворожим диверсантам, а також порушуватиме логістику окупантів.

Нехай це буде величезний внесок у спільну перемогу!»,- наголосив міський голова.У зв’язку з черговою ротацією депутатського корпусу у Гайсинській міській раді 8 скликання, знову змінився склад постійних депутатських комісій. За клопотанням місцевих жителів були переглянуті місцеві податки і збори на території Гайсинської міської територіальної громади на 2022 рік. Відділу соціального захисту Гайсинської міської ради на баланс були передані нові меблі, які закупили напередодні нового року. Також, було затверджено перелік соціальних послуг, що надаватимуться жителям Гайсинської громади за рахунок коштів місцевого бюджету на безоплатній основі, а саме: соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; соціальна адаптація; соціальна профілактика; натуральна допомога; транспортні послуги. Відтепер КУ «Центр надання соціальних послуг» Гайсинської міської ради буде надавати соціальні послуги окремим категоріям осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, за рахунок коштів місцевого бюджету на безоплатній основі.Вкрай необхідним для громади, було прийняття положення, типового договору, а також новий перелік податкових агентів про справляння туристичного збору на території Гайсинської територіальної громади у 2022 році.

Адже, платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Гайсинської міської ради та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі). Питання туристичного збору визначені ст. 268 Податкового кодексу України. Сьогодні депутати доклали зусиль для того, щоб зробити центр міста більш затишнішим і квітучим, надавши дозвіл Гайсинському комбінату комунальних підприємств на придбання квіткової продукції для озеленення. Зелені насадження позитивно впливають на міський клімат.

Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря, а також формують архітектурне обличчя міста, надають мальовничості, викликають у людей почуття естетичної насолоди.То ж закликаємо всіх небайдужих мешканців, громадських активістів, підприємців, долучатися до озеленення нашої громади, благоустрою прилеглих територій біля домоволодінь, установ та об’єктів підприємницької діяльності – тільки разом ми доведемо що наша Гайсинська громада може бути європейською.І насамкінець, нагадуємо, що незабаром, з прийнятими рішеннями, згідно регламенту Гайсинської міської ради, ви матимете змогу ознайомитися на офіційному сайті Гайсинської міської ради. Слава Україні!