26 листопада 2021 року на міському кладовищі у м. Гайсин міський голова Анатолій Гук взяв участь у поминальному реквіємі-пам’яті до Дня пам’яті жертв голодоморів з дотриманням усіх карантинних вимог. Зі словом до учасників зібрання звернувся Анатолій Ілліч, закликавши громадян бути не байдужим до цієї трагічної дати в історії України та пам’ятати про ті страшні випробовування, які випали на долю нашого народу.

Присутні вшанували закатованих голодом жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання та здійснили покладання квітів на їх могилу. На могилі закатованих голодом був також викладений хрест із лампадок, який символічно освітив шлях тисячам душ, які стали жертвами голодоморів. Багато глибоких та змістовних слів було сказано й ведучими реквієму, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про жертв голодоморів в Україні та в нашій громаді зокрема.

В цей день по усіх старостинських округах долучилися до всеукраїнської поминальної акції. У мітингах-реквіємах брали участь представники від органів влади та місцевого самоврядування, працівники установ та організацій, громадські діячі, жителі міста та сіл.

Тож, пом’янімо хоч сьогодні, із запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пом’янімо і знайдемо в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного шляху. Не їм це потрібно, а нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга пам’ятати, і бути носіями українського гену голодного лихоліття наших пращурів.

У глибокій скорботі схилімо наші голови на знак пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, став жертвою репресій тоталітарного режиму. Ми поминаємо кожну душу, кожну жертву, кожного мученика. Ми не забули. Ми пам’ятаємо. Вічна пам’ять загиблим!