Сьогодні в Гайсинській громаді відбулись урочисті заходи приурочені Дню Соборності України. Це державне свято було засноване, щоб українці пам’ятали, що їхня країна – вільна і незалежна держава. Міський голова Анатолій Гук разом з депутатами міської ради та працівниками апарату виконавчого комітету взяли участь у покладанні квіті та вшануванню пам’яті героїв України-борців за незалежну цілісну державу.

Саме 22 січня 1919 року було проголошено Акт злуки – акт про об’єднання Української та Західноукраїнської народних республік. Акт злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням про історичну самоідентифікацію та становлення нації, а ідея соборності українських земель набула державного статусу. «День Соборності України – це день, який символізує єдність земель України.

Це одне з найважливіших свят нашої держави, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. Ми вітаємо усіх з цим державним святом, а також бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння! Слава Україні!»,- сказав Анатолій Гук. Сьогодні, коли ще триває боротьба України за свою незалежність та територіальну цілісність, це свято набуває особливого значення й відзначається на всіх державних рівнях.

На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, сили незламності, які успадкували від предків. Відзначення Дня Соборності – наш обов’язок берегти світлу пам’ять про героїв та не схиляти голову перед агресором й надалі!