На порядку денному було попереднє обговорення проекту рішення про припинення (ліквідацію) закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Мелешків Гайсинської міської ради. Згідно законодавства протокольно було створено лічильну комісію, яка підраховувала голоси. Згідно інформації начальника відділу освіти Гайсинської міської ради, в Мелешківській школі навчається 26 учнів.

Собівартість утримання одного учня по закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Мелешків Гайсинської міської ради у 2022 році складає 88 504 грн на рік, у той час як середні витрати на утримання 1 учня ЗЗСО по Гайсинській міській територіальній громаді -37829 грн, що у більш ніж 2,3 рази більше. Перспектив на збільшення контингенту учнів найближчим часом нема. Утримувати некомплектні школи за рахунок коштів з місцевого бюджету, нажаль, неможливо. Адже, видатки на утримання даної школи становлять понад 2,2 млн грн на рік. Батькам запропонована альтернативна схема довозу дітей до Кіблицької школи, відстань до якої становить 5,7 км. Нажаль, у зв’язку з військовим станом, освітню субвенцію з державного бюджету для Гайсинської міської територіальної громади зменшили більш ніж на 12 млн гривень.

Питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості ініційовано Міністерством освіти і науки як одне із пріоритетних завдань ще кілька років тому. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми.Рішення щодо закриття школи у с. Мелешків буде винесено на сесію Гайсинської міської ради на розгляд депутатів.