Відзначення Дня партизанської слави було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.
Міський голова Анатолій Гук взяв участь у мітингу пам’яті ветеранів партизанського підпілля, які у часи Другої світової війни боролися на тиловому фронті з окупаційним нацистським режимом та своїми діями завдавали відчутних втрат гітлерівцям. В урочищі «Белендіївка» пройшла хвилина мовчання на згадку героїв-партизан та покладання квітів до могил жертв тогочасного тоталітарного режиму.

В період фашистської окупації на території Вінницької області діяла потужна організація підпільників, яка не лише проводила інформаційно-роз’яснювальну та пропагандистську роботу, а й займалася збором зброї, влаштовувала диверсії на залізничних вузлах, координувала діяльність партизанських груп, що діяли в різних частинах нашої області. Ризикуючи власним життям, учасники партизанського підпілля своєю діяльністю допомагали наблизити час визволення від загарбників та перемогу над нацизмом.
Нажаль, сьогодні історія знову повторюється. Знову наша Україна-ненька бореться з агресією російської федерації, знову гинуть діти та мирне населення, вкотре українці переживають геноцид, масові вбивства, катування, нелюдські знущання та депортацію в депресивні райони російського болота.
З перших місяців російської агресії на тимчасово окупованих територіях діють підпільні проукраїнські партизанські групи. Завдяки їх активній роботі нанесено непоправні втрати боєздатності ворогів та деморалізована не одна тисяча загарбників.
«Ми згадуємо внесок партизан у боротьбу з німецьким нацизмом, та славимо наших підпільників у боротьбі з російським тероризмом та агресією проти української нації.
Вічна пам’ять усім, хто назавжди залишився на полі бою…Дай Боже здоров’я та многая літа усім живим учасникам народного підпілля та партизанського руху в Україні у різні історичні часи та епохи. Слава Україні!», -сказав у своїй промові очільник громади Анатолій Ілліч Гук.