День Української Державності було запроваджено майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Його встановили указом президента Володимира Зеленського, підписаним під час урочистостей до річниці.

Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон 5864, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.

Сьогоднішні урочистості розпочалися з загальнонаціональної хвилини мовчання на згадку загиблих внаслідок агресії рф.Міський голова Анатолій Гук взяв участь в заходах з нагоди державного свята. До заходів долучилися: заступник начальника районної військової адміністрації Гайсинського району Сергій Несвятий, начальник Гайсинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Стоколос, заступниця голови Гайсинської районної ради Оксана Матвієнко, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, деякі представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та освітяни.

«Вітаю Вас з Днем української державності. Рівно 155 днів наша державність омита кров’ю та стверджується ціною життя українських захисників та захисниць. Рівно 22 тижні ми демонструємо всьому цивілізованому світу свою державність та незалежність. Обов’язково переможемо!»,- сказав очільник громади.

У ході урочистостей були покладені квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, до Алеї Слави учасників бойових дій та до обеліску Слави, піднято Державних Прапор України, виконано гімн.

“Ми спадкоємці державності, яка існувала понад тисячу років тому. Ми –нащадки русичів. І цього факту Московія не вкраде вже ніколи. У нас протягом століть крали історію, перекручували факти та знищували наші культурні надбання. Але часи змінилися. В нашу країну завітав з безжальною війною північний сусід. Нехай же буде проклята війна та потвори, що принесли її в наш дім. Не дочекаються вони ні прощення, ані примирення. Нормальних стосунків з тим, що донедавна звалося росією, не буде вже ніколи. Тому боротися і молитися треба не за мир, а тільки за перемогу!”,-додав Анатолій Ілліч.

Ми відзначаємо день Української державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва, столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають містом де все починається. Тут починалося православ’я, тут взяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої є українська мова. Тут почалася і наша державність. Звідси відроджуватиметься вся Україна.

Слава нашій славній державі! Слава захисникам та захисницям України!

Слава нації! Смерть ворогам!