Сьогодні в Україні та в Гайсинській громаді відзначається День українського добровольця! Ця дата встановлена для вшанування мужності та героїзму воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України.Паралельно у цей день, наша громада відзначає 78 річницю визволення Гайсинщини від німецько-фашистських загарбників.

Пам’ятною незабутньою датою увійшло в історію Гайсина 14 березня 1944 року. Цей день є святом болю і радості, святом торжества життя над смертю. Майже 32 місяці – з 22 липня 1941 року по 14 березня 1944 року йшла німецько-радянська війна на території Гайсинщини. Лилася кров, нищились матеріальні і культурні цінності, духовні надбання народу. На бій ішли мобілізовані і добровольці, чоловіки і жінки, робітники і селяни, атеїсти і віруючі, люди різних поколінь, національностей, професій. На захист рідної землі стали всі. Не випадково кажуть, що історія повторюються! В цьому році нашу державу знову спіткала війна, знову наші добровольці та військові боронять нашу землю від північного окупанта!

Ми вдячні кожному добровольцю! Ми вдячні нашим збройним силам та усім військовим формуванням! Ми вдячні усім волонтерам та небайдужим, хто своєю кропіткою працею в тилу підтримує наших героїв, роблячи спільну справу у боротьбі з російським агресором!

Зі святом Вас дорогі добровольці! Тримаймо стрій! І слава Україні! Слава українським добровольцям! Слава українським захисникам! Смерть ворогам!