Звертаємося до Вас з метою забезпечення продовольчої безпеки в умовах дії правового режиму воєнного стану в нашій державі, а також запобігання безпідставного зростання цін, в першу чергу на соціально значущі товари в Гайсинській громаді.

До нас як органів місцевого самоврядування та до депутатів Гайсинської міської ради надходять численні скарги громадян, щодо встановлення захмарних цін на продукти харчування в нашій громаді, а також відмови у здійсненні розрахунків за придбані товари у безготівковій формі. З окремими підприємцями уже проведено роз’яснювальну роботу стосовно недопущення у період воєнного стану необґрунтованого підвищення роздрібних цін на соціально значущі продовольчі товари, а також запобігання спекулятивних проявів при формуванні цін на товари.

Згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року №223 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548» обласні військові адміністрації разом з Національною поліцією, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками забезпечують контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на товари соціального значення. Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236, граничний рівень торговельної надбавки може сягати не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на окремі продовольчі товари.

Враховуючи вищезазначене, рекомендуємо застосовувати граничний рівень торговельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни з урахуванням усіх видів послуг, пов’язаних з реалізацією кінцевому споживачу на наступні продовольчі товари: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля.

Крім того, вищезазначеною постановою встановлені граничні рівні торговельних надбавок в розмірах не більше 5 гривень, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних марок А-92, А-95, а також не більше 7 гривень, що нараховується до середини вартості 1 літра дизельного палива. В умовах війни, просимо бути об’єктивними та не спекулювати на місцевому ринку! Державна податкова політика нині на Вашому боці, тому ми всім вдячні за розуміння та підтримку передусім наших захисників, наших жителів та гостей громади!