Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй (ВПП ООН) планує програму грошової допомоги для внутрішньо-переміщеного населення (ВПО). Програма орієнтована на людей які втратили засоби до існування та заощадження через нинішню ситуацію та покладаються переважно на гуманітарну допомогу, підтримку родичів та громади. Багатоцільова грошова допомога має на меті доповнити допомогу, яку надає держава, та забезпечити покриття основних витрат під час перебування в центрах прийому, колективних центрах або в приймаючих сім’ях.

Основний отримувач: Основним отримувачем може бути глава сім’ї або будь-який інший член сім’ї віком від 18 років, з дійсним доступним документом, що посвідчує особу, який буде необхідний для отримання грошової допомоги у відділеннях Western Union або банках- партнерах Western Union. QR-код для отримання довідки видається особам, які мають оформлену довідку ВПО (або в наявності або підчас її оформлення)

Скільки готівки буде отримано: Грошова допомога складатиметься з щомісячної виплати 2,220 грн на фізичну особу протягом 1 місяців.

Кількість членів сім’ї: Під час збирання даних для цього списку ми рекомендуємо замість запису даних одного основного одержувача, який представляє тимчасово створену розширену сім’ю, та застосувати підхід сім’ї та визначати основного одержувача для кожної сім’ї. Члени сім’ї, які не є переміщеними особами, не повинні включатися до подання заявки. А опікуни дітей родичів чи друзів зможуть отримати грошову допомогу від імені цих дітей без будь-яких офіційних документів. Максимальна кількість осіб, які можуть бути включені до умовної «сім’ї» та отримувати допомогу по одному QR-коду – 3 (ТРИ) особи.

Приклад: літні батьки – 2 особи, їх 2 дорослі дочки та 2 онуки – по одній дитині на кожну доньку. Це той випадок, коли разом живуть 3 сім’ї. Таким чином, кожна сім’я повинна бути подана окремо, і для такої розширеної сім’ї має бути визначено принаймні 3 основних реципієнта.

Самостійна заява на отримання допомоги: QR-код буде розданий родині переміщених осіб – один QR-код на одну сім’ю з унікальним QR-кодом для подачі заяви на допомогу. Отримувачі можуть перейти за посиланням https://ukr.reg.scope.wfp.org/. і зареєструватися для отримання допомоги ВПО, посилання містить лише мінімальні обов’язкові поля, як-от (ім’я, прізвище, ідентифікаційний номер, номер телефону, розмір домогосподарства, поточна адреса). В кінці заявки генерується код подання, а отримувачу надсилається автоматичне SMS.

У випадку відсутності мобільного телефону: У випадку, якщо у бенефіціарів немає активного та доступного номера телефону, куди буде доставлений код Western Union, вони повинні вказати наявну електронну адресу.

Після самореєстрації : Основний одержувач отримає SMS на телефон, вказаний у списку. Як варіант, він отримає QR-код на електронну адресу, якщо отримувач не має телефону. В повідомленні буде вказано номер переказу, суму переказу, валюту (гривня), та країну з якої здійснено переказ (Італія).

Код буде дійсний протягом 30 днів. Протягом цього періоду основний одержувач повинен відвідати будь-який із центрів Western Union або відділення банків-партнерів Western Union і показати документ, що посвідчує особу, і отриманий Western Union код. Також є банки-партнери такі як Приват Банк які мають опцію отримання коштів на картковий рахунок через мобільний додаток.