З метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для територіальної громади, на підставі розпорядження голови Гайсинської міської ради Анатолія Гука, у Бубнівському старостинському окрузі пройшла консультація з громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом зустрічі робочої групи з представників Гайсинської міської ради, працівників відділу освіти Гайсинської міської ради та жителів с.Бубнівка.

На порядку денному було попереднє обговорення проекту рішення про реорганізацію (пониження ступеню) закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Бубнівка Гайсинської міської ради. Під час слухань, згідно з процедурою працювала лічильна комісія, фіксуючи кількість голосів серед присутніх. В ході обговорення було наголошено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (ст.19 Конституції України). Учасникам обговорень надано економічне обґрунтування та роз’яснено законодавчі основи відповідних рішень.

Начальник відділу освіти Гайсинської міської ради Валентина Шрамко доповіла про фактичну собівартість утримання 1 учня в Бубнівській школі, яка у 2022 році становить 71 171 на рік, що майже більш ніж удвічі перевищує видатки на утримання 1 учня ЗЗСО по Гайсинській міській територіальній громаді. Школа у с. Бубнівка має досить потужну матеріально-технічну базу, і на сьогодні не уступає деяким освітнім закладам міста Гайсин. Однак, основана причина пониження ступеню – це мала кількість учнів. З діалогу з громадськістю, стало відомо, що більшість дітей с. Бубнівка відвідують заклади дошкільної освіти та школи у м. Ладижин, за місцем роботи їх батьків. Для більшості сімей це зручно.

Батьки виступили категорично проти довозу учнів старших класів до середньої загальноосвітньої школи у с. Куна, оскільки вважають, дорогу довжиною у 8,8 км досить небезпечною, особливо у зимовий час. Багатодітна мати виступила з ініціативою, що дуже переймається за безпеку дітей під час перевезень між населеними пунктами, і запитувала, хто буде відповідати за дітей у дорозі. Також її непокоїть можливість погіршення психоемоційного стану своєї доньки, який у зв’язку зі зміною освітнього середовища, може суттєво вплинути на успішність дитини. Також багато хто з присутніх підкреслив, що взимку при ожеледиці вранці дороги ніхто не посипає, і багато вантажівок стоять, бо не можуть виїхати під гору. А возити дітей наражаючи на небезпеку, чи залишаючи їх щоразу вдома – ніяким чином не вплине на якість освіти!

Під час слухань, більшість присутніх не підтримали ініціативу щодо пониження ступеню Бубнівської школи. Основними причинами висловлених пропозицій жителів були такі як незадовільний стан доріг для перевезення дітей до інших шкіл, а також те, що школа у селі є його освітнім та культурним центром. Крім того до проекту надійшли пропозиції про недопущення пониження ступеню школи до 2024 року, і створення на базі школи закладу дошкільної освіти, у зв’язку з наявністю достатньої кількості діток дошкільного віку в населеному пункті. Депутат Гайсинської міської ради Тетяна Нагонюк, наголосила, що до неї звернулися жителі сіл Бубнівка та Новоселівка з проханням не понижувати ступінь школи, зібравши відповідно велику кількість підписів, і що це питання вона буде особисто піднімати серед депутатського корпусу. «Процес оптимізації закладів освіти повністю залежить від рішення громади.

Громада має переглянути доцільність утримання малокомлектних шкіл, адже вони дороговартісні. Якщо не оптимізувати школи, то у багатьох сільських громадах близько 50-60% витрат місцевого бюджету йтиме на проїдання бюджету. Поєднання хронічного недофінансування та зведення класів, де предмети викладає один вчитель, веде до низької якості освіти попри високі витрати на одного учня. Мета оптимізації – покращення якості освіти шляхом ефективного витрачання бюджетних коштів. Це крок до змін – якісно-нових змін, що вимагає сьогодення», – сказав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ігор Пашистий. Остаточне рішення про реорганізацію (пониження ступеню) закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Бубнівка Гайсинської міської ради будуть приймати депутати міської ради.