Сьогодні,10 грудня, робоча група на чолі з міським головою Анатолієм Гуком вивчали питання розташування скейт-парку у міському парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького. Саме громадськість висловила бажання щодо будівництва першого майданчика для екстремальних видів спорту для сучасної молоді у місті Гайсин. Заявники хочуть бачити майданчик, який являє собою спеціально облаштоване місце для виконання різних трюків на BMX – велосипедах, роликах, самокатах, скейтбордах.


В роботі робочої групи взяли участь представники міської ради, депутати, громадськість та ЗМІ. Протягом тривалого часу комісія вивчала і обстежувала в міському парку спеціальні ділянки. Всі уважно дослухалися до думки кожного члена комісії. В парку розглядали різні варіанти побудови скейт-майданчику: 1. Ділянка, яка розташована праворуч від Державної податкової інспекції, 2. Ділянка, яка знаходиться недалеко від спортивного майданчика «WORKOUT», 3. Ділянка ,яка знаходиться біля дитячого майданчику напроти «освяченого джерела». На думку, комісії — остання ділянка, найбільш приваблива і знаходиться у доступному місці, і була рекомендована робочою групою для розташування та облаштування скейт-парку.


До сучасних скейт-парків висувають такі вимоги, як ідеально рівна поверхня, наявність різних перешкод і зон для виконання трюків, освітлення, дотримання всіх норм безпеки і висока міцність конструкцій. Побудувати скейт-парк можуть тільки спеціалізовані компанії, у яких є відповідні фахівці і потужності для виготовлення і монтажу конструкцій. Весь процес зведення подібних майданчиків ділиться на три етапи: 1- проєктування та затвердження кошторису, 2- підготовка підстави, 3-монтаж конструкцій і декоративне оформлення.


Для цього вказується площа споруди, характеристики земельної ділянки, а також підбирається сам візуальний проєкт. На жаль, сам процес проєктування і затвердження кошторису забирає найбільше часу.
У послугу проєктування входить не тільки розрахунок конструкцій і план їх розміщення на земельній ділянці, а й візуалізація.


На другому етапі на підставі проєкт готується фундамент і заливається бетонна площадка. На застигання бетону потрібно не менш ніж 28 днів, що слід врахувати при плануванні термінів.
Третій етап – це монтаж конструкцій, встановлення освітлення, декору, всіляких елементів, закладених в проєкт.
Однак, купити в інтернеті готові конструкції для органів місцевого самоврядування за бюджетні кошти неможливо, оскільки передусім мають бути пройдені відповідні процедури, вивчені усі нормативні показники безпеки для запобігання травматизації дітей, оскільки мова йде про екстремальний вид спорту. Для реалізації цього проєкт потрібно буде багато часу. Тому сьогодні покладено лише старт.