Сьогодні у Губнику плакало небо, і в прогнозах дощу не віщували. Це плакало небо та рідна губницька земля за вірним сином України за її звитяжним патріотом. Сьогодні плакали Гайсинська та Ладижинська громади, проводжаючи у засвіти Героя України Віталія Сафронюка, який відважно загинув у бою з російськими окупантами неподалік населеного пункту Новомихайлівка Донецької області 7 вересня 2022 року.

Віталій народився 2 грудня 1991 року в селі Губник. Закінчив Губницьку школу і проживав певний час у рідному селі. З 2014 року брав участь у антитерористичній операції разом з рідним батьком на Сході України. З першого дня повномасштабного наступу російських загарбників наш земляк разом з батьком та молодшим братом Миколою пішли добровольцями захищати українську землю вчергове. Віталій був десантником. Тому з перших днів війни проходив військову службу у складі 79-тої окремої десантно-штурмової бригади — з’єднання Десантно-штурмових військ Збройних Сил України на посаді командира відділення десантно-штурмового взводу.
Провести Героя у останню путь прийшли дуже багато людей: жителі навколишніх територіальних громад, старостинських округів, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, бойові побратими загиблого, ЗМІ та громадськість.
“Віталій був чуйним сином, братом, чоловіком і батьком, добрим і щирим другом. Повернувшись із поля бою із зони АТО, старався створити своє сімейне щастя, працював на птахофабриці…», – охарактеризувала полеглого воїна односельчанка, депутат Гайсинської міської ради 8 скликання Галина Войтенко.
« Віталій дуже любив природу та порибалити. Усмішка ніколи не згасала з його вродливого обличчя. Він завжди посміхався і міг підняти настрій кожному співрозмовнику. Це хлопець-легенда! Ми завжди пам’ятатимемо його усміхненим та щирим. Він патріот України – наш Герой!»,- сказала в пам’ять загиблого староста Губницького старостинського округу Валентина Чернега.
У соціальній мережі Facebook, бойовий товариш загиблого Героя Димон Семенько написав: «Сьогодні під час обстрілу загинув самий найкращий воїн, син нашої держави, син, чоловік, брат, друг і побратим Сафронюк Віталій. Він дуже сильно гордився тим, що він Українець, і те що він Десантник, і був на захисті нашої держави з 2014 року…».
У воїна залишилися мама, батько, брат, дружина та 10-ти річний син.
Чин відспівування загиблого бійця відбувся на рідному подвір’ї, опісля кортеж із тілом загиблого поїхав на сільське кладовище у с. Губник.
Під час траурної церемонії міський голова територіальної громади Анатолій ГУК висловив щирі співчуття родині Героя Віталія Сафронюка.
Громада на колінах прощалася із загиблим військовим, світла пам’ять про якого житиме вічно. Поховали Віталія Анатолійовича Сафронюка на кладовищі села Губник з усіма військовими почестями на Алеї Слави.
Про наших Героїв-земляків будуть знати всі! Ми берегтимо спогади про них у наших серцях і розповідатимемо нашим дітям та усім майбутнім поколінням про силу духу, велику волю та безмежну жагу до Перемоги наших захиників.
Герої не вмирають!