Гайсинська міська рада повідомляє:

У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» керівникам підприємств, установ та організацій з масовим перебуванням людей (на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням на них 100 і більше осіб або таких, що мають хоча б одне окреме приміщення  із одночасним перебуванням 50 і більше осіб, у будинках і спорудах (крім житлових будинків), котрі мають два поверхи і більше, у разі одночасного перебування на поверсі більше 25 осіб, а для одноповерхових – більше 50 осіб, незалежно від форми власності, забезпечити:

– негайне оповіщення працівників та відвідувачів про «Повітряну тривогу» та інші надзвичайні ситуації;

– евакуацію працівників та відвідувачів затвердженими шляхами евакуації у завчасно визначені безпечні місця (найпростіші укриття), повідомивши про адреси їх розташування;

– проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій працівників та відвідувачів підприємств, установ та організацій при оголошенні сигналу «Повітряна тривога».

Після сигналу “Увага всім!” і доведення команди на укриття населення  (доводиться за допомогою електросирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, мобільного зв’язку, телебачення та радіомовлення):

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

– тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор для того, щоб слухати розпорядження і вказівки центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

 – повідомити про отриману інформацію сусідів;

– постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

– провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

– знати місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінгу тощо) де можна укритися.

  ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС В ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись де поблизу знаходиться укриття і як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Правила перебування у захиснихспорудах та найпростішихукриттях.

Населення укривається у захисних спорудах та найпростіших укриттях за сигналами цивільного захисту. Заходити до них потрібно організовано, швидко і без паніки. В укриттях зручніше розміщуватися групами – з тих, хто разом працює або мешкає в одному будинку. В кожній групі призначають старшого. Тих, хто з дітьми, розміщують в окремих відсіках або у спеціально відведених місцях. Літніх і хворих намагаються влаштувати ближче до вентиляційних труб. В укриття потрібно приходити зі своїми засобами індивідуального захисту органів дихання, продуктами харчування і документами. Не дозволяється приносити з собою речі громіздкі, з сильним запахом, легкозаймисті, приводити тварин. Там забороняється ходити без потреби, шуміти, курити, виходити назовні без дозволу коменданта. Всі в укриттях зобов’язані виконувати розпорядження чергового, надавати посильну допомогу хворим, інвалідам.Виходити з укриття дозволено тільки за командою уповноважених осіб.