Постановою Кабінету Міністрів №1094 від 30 вересня 2022 року внесено зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Так, у період з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року суму компенсації визначатимуть на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

Але обмежено перелік внутрішньо переміщених осіб, за безоплатне розміщення яких можна отримати компенсацію.
Починаючи з жовтня, компенсацію можна отримати за розміщення ВПО:

 • які перемістилися з Криму, території громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (актуальний перелік громад у районах бойових дій та тих, що в оточенні, розміщено на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України);
 • житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, або щодо якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
  Компенсація надається фізичним особам-громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України.
  Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за формою згідно з додатком 1 до Постанови до Відділу соціального захисту Гайсинської міської ради.
  Особи, що розмістили ВПО також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення згідно з додатком 1 разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати ВПО.
  Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця, тобто щомісяця з 1 по 5 число, подає до Відділу соціального захисту населення Гайсинської міської ради особисто заяву за формою згідно з додатком 2 до Постанови Кабміну від 19.03.2022 року №333.
  Заяви подаються до Відділу соціального захисту за адресою: вул.Жовтнева, 21 м. Гайсин (біля вічного вогню). Тел. (04334) 2 34 14, (097) 071 91 91.
  Графік прийому документів : понеділок – четвер з 8.00 до 16:00, п’ятниця – з 8.00 до 15:00 години.