Позаду майже 9 років війни на Сході України, 6 місяців повномасштабного вторгнення росіян на українську землю, рівно 26 тижнів геноциду нашого народу та 182 дні ракетного тероризму.

У зв’язку з російською агресією проти України глибинне та всебічне осмислення сутності Незалежності нашої держави є надзвичайно важливим завданням.

На жаль, навіть зараз, коли минув 31 рік з моменту відновлення незалежності України, майже 9 років ми перебуваємо у стадії війни, далеко не кожен громадянин здатний відповісти на запитання, у чому полягає цінність незалежності та яку ціну довелося сплатити за неї українському народові. Даються взнаки облудні міфи російсько-радянської пропаганди, стратегічні наративи зомбування та спеціальних психологічних операцій, котрі протягом десятиліть втовкмачувалися у голови нашого народу.

Окрім того, слід завжди пам’ятати, що колишня Українська Радянська Соціалістична Республіка була колонією Росії, а не якимось квазідержавним утворенням. Адже, Радянський Союз був ні чим іншим, як черговою реінкарнацією саме Російської імперії, де тоталітарний комуністичний режим намагався здійснити суцільну русифікацію та асиміляцію усіх поневолених народів під виглядом створення якогось міфічного радянського «величного народу». Так і сталось, росіяни підхопили вірус «фашизму», відпрацювали усі механізми його впровадження та реалізації, і обрали плацдармом для своїх брудних планів – Україну. Не випадково ж,  росіяни дозволяють собі називати українців «нищим сортом рускіх».

Кацапню з самого початку почало душити почуття заздрості, що український народ обрав європейський шлях розвитку. Вони розв’язали гібридну війну на Сході, і роками брехали світу про «іх там нєту». А виявляється, вони там були, але просто забрехались. І з повномасштабним вторгненням в Україну – їх брехня  силою їх жорстокості та вандалізму вилізла на світ Божий.

Більше того, якщо проаналізувати історію, то виявляється, що усі десятиліття панування російсько-радянських загарбників стали періодом окупації України, усі їхні місцеві посіпаки постали у вигляді зрадників власного народу, які, за висловом Тараса Шевченка, «допомагали катові знімати з матері останню сорочку»: влаштовували Голодомори, провадили розкуркулення, політичні репресії, червоний терор, нищили духовність і культуру українців.

Тож, кожен з нас має усвідомити, що незалежність не була нам подарована, вона постала не на порожньому місці, за неї заплачено, і нині платиться дуже висока ціна. Тисячі життів наших захисників та захисниць покладено на вівтар української державності. Свою свободу потрібно відстоювати, оскільки вона є передумовою як матеріального, так і духовного добробуту. Коли абсолютна більшість громадян України, незважаючи на свої політичні чи релігійні вподобання, усвідомить, що незалежність є найвищою цінністю, своєрідним спільним знаменником, тоді відбудеться і ствердиться успішна Українська держава.

Незалежність – це слухати лекції рідною мовою, а не іноземною. Це вільне віросповідання – йти до церкви, зустрічатись з отцем і слухати літургію тієї конфесії, яку вважаєш своєю, а не нав’язаною окупантами. Це мати своє справжнє військо, яке захищає свою державу, нашу Батьківщину, а не йти служити невідомо заради яких інтересів, як хлопців колись відправляли в пізній совок у Афганістан чи щось подібне. 

Протягом своєї історії українському народові доводилось сплатити вкрай високу ціну за незалежність. Але, незважаючи на мільйони жертв, ворогам не вдалося знищити бажання українців жити у своїй самостійній та соборній державі. Нині ми самоідентифікувалися. Наша нація об’єдналася заради Перемоги.

І Україна буде жити! І українці будуть панувати на своїй землі! І на День Незалежності ми всі отримали чергове цьому підтвердження. 

Протягом останніх 6 місяців ми даємо гідну бойову відсіч «другій армії світу», ми стали кандидатами на вступ до Європейського Союзу, ми показали світові, що здатні в короткі терміни опанувати усі стандарти НАТО та змінити світову теорію ведення воєн, ми об’єдналися з усім світом, аби побороти російський фашизм на нашій священній землі та у Європі. Ми щодня наближаємо перемогу! Тисячі захисників та захисниць боронять українські кордони та тримають небо над нашою країною. Ми обов’язково переможемо! З нами правда, з нами сила наших предків, з нами віра наших пращурів! Ми- це Україна!

Слава українському народу! Слава Героям України! Слава Україні!