Громадська організація «Центр соціального лідерства» разом з Дитячим фондом ООН Юнісеф в Україні за підтримки НДСЛ ОХАТДИТ реалізують проєкт «Коло Турботи», щоб захистити та відновити найцінніше – дитяче психологічне здоров’я. Програма передбачає: надання фахівцям спеціалізовані знання із подолання гострого стресу в дітей та робота мобільних бригад психологів для надання кризової психологічної допомоги дітям, з координаційними центрами у Києві, Львові, Дніпрі та Умані.

За даними дослідницької компанії Gradus Research 75%! батьків, які взяли участь в опитуванні Як війна змінила життя українських дітей, стверджують, що їхні діти демонструють ті чи інші ознаки психотравматизації: мають порушення сну, мають розлади травлення, погану зосередженість, відчувають гостру тривогу та страхи. В той же час за дослідженнями ВООЗ що проводилися в таких зонах збройного конфлікту як Афганістан, Балкани, Камбоджа, Чечня, Ірак, Ізраїль, Руанда, Сомалі та Уганда виявлено що психологічні травми, зумовлені війною, мають довготривалі наслідки для дитячої психіки: 20% дітей страждають від таких проблем як тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, дисоціативні розлади (добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, дереалізація, небажання розмовляти, кататонічний синдром), поведінкові розлади (зокрема агресія, асоціальна і злочинна поведінка, схильність до насильства), а також більш схильні до зловживання алкоголем і наркотичними засобами.
Основні напрямки проєкту:

 1. Надання гуманітарної допомоги медичним закладам для дітей віком від 0 до 6 років та вагітним жінкам.
 2. Опитування та систематизація даних що до кількості дітей, які знаходяться у стані гострого стресу.
 3. Робота мобільних бригад психологів з навичками роботи з дітьми та які мають досвід роботи з гострою травмою.
 4. Створення центрів психологічної допомоги у чотирьох містах: Київ, Львів, Умань, Дніпро. Керівник кожного центру відповідає за організацію роботи мобільних бригад у своєму місті та закладах, що знаходяться у радіусі до 200 км міста.
 5. Кваліфікована психологічна допомога дітям від 0-6 років та їхнім батькам, які пережили психотравмуючі події під час війни методами психологічних консультацій онлайн та під час прийомів у медичних закладах.
  6.Розповсюдження інформаційних матеріалів що до порядку надання психологічної допомоги серед фахівців, що спілкуються з дітьми та сім’ями: педагоги, вихователі, волонтери у центрах прихистку, лікарі, соцпрацівники.
 6. Навчання психологів методам роботи з гострою травмою у дітей (онлайн тренінги).
 7. Створення освітньої платформи для дитячих психологів та батьків, що навчатиме психології за допомогою вебінарів, ТБ програм та різноманітних онлайн-матеріалів.
  У рамках проєкту сім’ї матимуть змогу спілкуватися з кваліфікованими психологами, приймати участь у семінарах та конференціях.
 8. Облаштування одного медичного закладу в регіоні згідно дизайн-проекту дружнього до дітей простору, а саме: облаштування багатофункціональної кімнати для гри та відпочинку, облаштування гендерно-чутливої вбиральні, вказівники для цих зон.
  Чимало людей сьогодні переживають постійну тривогу, гнітючий страх за власне життя, тотальне спустошення та хронічну втому. Тому психологічний стан та психічне здоров’я є вкрай важливим. Особливо це стосується маленьких діток, які знаходилися під обстрілами, були змушені переховуватися в підвалах чи бомбосховищах або покинути свій дім та переїхати у безпечніші зони. Пережитий досвід матиме непоправний вплив на майбутнє дитини, який проявлятиметься у вигляді фізичного та/або психічного захворювання, проблемах у спілкуванні з оточуючими, невпевненості у власних силах, депресивних станах та навіть схильності до самогубства. Тому важливо діяти негайно. Виявляти ознаки такої травми та надавати професійну екстрену психологічну поміч.
  Додаткову інформацію можна отримати
  Центр соціального лідерства, ГО1
  FB:https://www.facebook.com/care.circle.ua
  Insta: https://www.instagram.com/care_circle_ua/