01 лютого 2022 року, спеціалістом відділу земельних відносин та охорони навколишнього середовища апарату виконавчого комітету Гайсинської міської ради було виявлено факт вирізки дерев у лісосмузі поблизу села Крутогорб, про що одразу повідомили міського голову. Анатолій Гук миттєво відреагував та вирушив особисто на місце подій із профільними спеціалістами відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, благоустрою, інфраструктури Гайсинської міської ради та секретарем виконкому.

У повідомленні йшлося, що невідомі особи здійснювали вирубку дерев у лісополосі на території Кунянського старостинського округу. По факту прибуття на місце події було виявлено, що невідомі особи проводили вирізку та завантаження зрізаної деревини на автомобіль ЗІЛ-130. На місці були зафіксовані матеріально-технічні засоби: інструменти, бензопили (в кількості 3-х штук) для вирізки дерев та верхній одяг працівників, які проводили незаконну вирізку дерев та відвантаження. В результаті міським головою були залучені правоохоронні органи: поліція та слідчо-оперативна група.

Нині працівники поліції встановлюють суму завданих збитків та визначають правову кваліфікацію даної події.Відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, такі дії тягнуть на покарання: накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів.

Крім цього, за кожне незаконно зрізане дерево стягується сума нанесених збитків, яка залежить від діаметра пня зрізаного дерева.У випадку, якщо незаконна порубка дерев у лісах завдала істотну шкоду, яка у двадцять та більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, або іншу істотну шкоду природному середовищу передбачена кримінальна відповідальність, яка регламентується ст. 246 Кримінального кодексу України.

Органи місцевого самоврядування Гайсинської громади вчасно реагують на незаконну діяльність осіб, які самовільно, без дозволів та повідомлень спеціальних інстанцій, вчинили злочин. По факту вищезгаданих подій очільником громади було підготовлено відповідні листи до районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області та державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Анатолій Ілліч особисто тримає ситуацію на контролі та вживає усі необхідні заходи, щоб винуватці відповіли за свої вчинки згідно норм чинного законодавства.