Захист прав та інтересів дітей, і, передусім, найуразливішої категорії ― дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення гідних умов для їх виховання та розвитку – є одним із пріоритетів державної політики України.

Сімейними формами влаштування дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування є встановлення опіки, піклування; передача до прийомної сімʼї, дитячих будинків сімейного типу, усиновлення.

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування так як дуже важливо  виховувати  їх у повноцінних родинах.

На сьогодні в службі у справах дітей Гайсинської міської ради на обліку знаходиться 21 сімʼя, які всиновили 23 дитини. Ще двоє діток усиновлено одним із подружжя  (внутрісімейне усиновлення).  Батьки-усиновлювачі здійснили життєвий подвиг. Усиновити дитину-сироту – означає проявити милосердя. Велика   вдячність  їм за те, що вони прийняли відповідальне та важливе рішення, бо всиновити дитину-сироту, полюбити, виховати і виростити, як рідну ― цей надзвичайно важливий крок.

Службою у справах дітей Гайсинської міської ради здійснюється нагляд за умовами проживання  і виховання усиновлених дітей до досягнення ними вісімнадцяти років. В родинах усиновлювачів створені належні умови для повноцінного розвитку навчання та виховання дітей, батьки відповідально виконують свої обов’язки. Всі дітьки зростають у любові .

Також, на місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 14 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей, що можуть бути усиновлені: 3 – в прийомних сім’ях, 8 – в дитячих будинках сімейного типу, 3- в медичному закладі.

Інформацію про вище зазначених дітей можна отримати на сайті міністерства соціальної політики або ж безпосередньо у службі у справах дітей Гайсинської міської ради, де пріоритетним завданням залишається мотивування громадян України до усиновлення.