У Кунянському старостинському окрузі, в долині УБД Гайсинської громади, що розташована в межах с. Мар’янівка, у суботу, 11 вересня, було проведено екофестиваль «Велика земля». Головними спонсорами заходу під гаслом «Прозорий бізнес за чисте довкілля» виступили дві великих компанії: ПК «Зоря Поділля» Укрпромінвест-Агро і «Зернопродукт МХП». Це перший захід в межах підписаного Меморандуму про співпрацю у сфері корпоративної соціальної відповідальності між вертикально-інтегрованим холдингом МХП та агропромисловою компанією УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО.

Вагомий внесок у організацію та реалізацію проекту зробили: Гайсинська міська рада, Благодійний Фонд «МХП – Громаді», ГО «Майбутнє починається сьогодні», ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина і Гайсинського району».У заходах взяли участь міський голова Анатолій Гук, депутати Гайсинської міської ради 8 скликання Тетяна Сидорчук, Олександра Максимчук, Анатолій Шульга, Олександр Гончарук, Галина Войтенко, Дмитро Загребельний, Олександр Сомик, Наталя Погрібняк, Алла Гукало, Олександр Гавріш, -директор із виробництваУКРПРОМІНВЕСТ-АГРО, екс-директор Продовольчої компанії «Зоря Поділля», депутат Гайсинської міської ради 8 скликання, Петро Йосипович Андрієць, менеджер із соціальних проектів благодійного фонду «МХП – Громаді» по Вінницькому регіону, Дарія Кобзар – голова ГО «Майбутнє починається сьогодні», Микола Данилюк – голова ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина і Гайсинського району». Участь у еко-змаганнях від Гайсинської територіальної громади брали команди Кунянського, Кущинецького та Зятковецького старостинського округів, а також об’єднані команди сіл Степашки-Харпачка та сіл Семирічка-Рахни. Від Краснопільської територіальної громади – команди сіл Гранова, Кивачівки та Миткова. А також команда сіл Вища Кропивна-Юрківці Райгородської територіальної громади та об’єднана команда Кузьминець, Носовець та Мітлинець Кунківської територіальної громади.

11-ту команду сформували господарі Долини УБД – представники спілки учасників бойових дій. Автоматично усі команди, які брали участь у цьому Екофестивалі, зможуть подати екологічні проєкти до Благодійного фонду МХП-Громаді та ГО «Майбутнє починається сьогодні». Найкращі проекти у наступному бюджетному році буде профінансовано МХП та УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО. Про деталі конкурсу організатори повідомлять старостинські округи дещо пізніше.Під час змагань, вперше у Гайсинській громаді долучилися до світового челенджу плоггінгу – суспільного спортивного тренду на перетині двох популярних тем: здорового способу життя та піклування про чистоту довкілля. Плоггінг – тренд зі Швеції, комбінація слів Jogging (біг) та шведського plocke (збирати). І мета цього спорту: поєднати приємне з корисним – прибрати місто під час пробіжки. Ідея проста: бачиш, біжучи чи прогулюючись, сміття, підбираєш його та утилізуєш.

А ще еко-командам довелось будувати вуличні меблі з дерев’яних піддонів та оформити свою еко-світлицю. Перше місце посіла команда с. Гранів Краснопільської громади вигравши сертифікат на 10 000 грн, друге місце посіла команда с. Куна Гайсинської громади отримавши сертифікат на 7000 грн, а третє місце завоювали господарі локацій- команда УБД, і відповідно 5000 грн, інші команди отримали по 2000 грн. В побаченому плоггінгу по-гайсинськи, побудові еко-меблів та світлиць, команди показали приклад, як можна прибирати околиці долини УБД, прогулюючись на природі, будувати екологічні меблі та їсти корисну органічну їжу, поєднуючи корисне з приємним, суспільне з особистим. На екофест гості приїхали з різних куточків Гайсинської ОТГ та сусідніх громад, для того аби поговорити про екологічну культуру, майбутнє, про чесні людські стосунки, по-європейськи відповідальне відношення до екології, охорони навколишнього середовища, й тих справ, які разом доведеться робити молодому поколінню. А надвечір поринути у світ справжнього музичного драйву!Для відвідувачів працювали польова та виїзна кухня, ярмарка крафтової продукції, еко-світлиці, розважаючи публіку музикою різних жанрів. І музичне звучання було дійсно якісним.

Для тих, кому до душі народні співи, мали нагоду послухати виступи кращих творчих колективів Гайсинського будинку культури, а для поціновувачів року, надвечір, грала рок-група М-12. Хедлайнером вечора став легендарний козацький фольк-рок гурт «Крутий заміс». За словами очевидців, атмосфера була неймовірною!А найменші – дітлахи, що завітали з батьками – розважалися на дитячих атракціонах. Куди ж без батутів! Спонсори свята організували безкоштовні забави на батутах, майстер-класи з виготовлення свічок від студії розвитку Розумашка на чолі з Юлією Давидко, майстер- клас з лозоплетіння кошиків.

А ще для діток меценати фестивалю оголосили конкурс дитячої творчості у двох номінаціях, і можливість, отримати супер-призи: 2 смартгодинники, 2 скейтборди та 2 набори для бадмінтону! Переможців було дуже багато, особливо на приз глядацьких симпатій. На фестивалі проводили просвітницьку діяльність яскравими локаціями, стендами та плакатами про важливість збереження довкілля, правила сортування сміття. Цього разу еко-захід об’єднав людей різного віку, поглядів, а головне гостей з різних куточків нашої громади. Робота тематичного заходу мала на меті сформувати сталі знання та уявлення про просторові межі людської життєдіяльності на її наслідки, гуманітарні чинники екологічної культури: екологічну етику, екологічну освіту та виховання, екологічну свідомість і мислення зокрема.

На цей захід зібралося багато молодих людей, для яких рок-музика – це ковток свободи. А головне, це можливість зібратися однодумцям і сформувати свою власну незалежну думку щодо розвитку нашої громади. Екологічний фестиваль пройшов вельми атмосферно, мальовничо, екологічно. Сподіваємося, що екофест у Гайсинській громаді, в майбутньому набуде статусу періодичності, сформує екологічну свідомість жителів громади, підвищить рівень екологічної культури, адже чистота та комфорт у нашій ОТГ залежить напряму від її жителів. Це приклад того, як, попри всі проблеми, люди згуртувались, щоб зробити свою малу батьківщину – кращою. Реалізація задуманого об’єднала зусилля багатьох ентузіастів і стала яскравим прикладом успішної взаємодії місцевої влади, великого бізнесу, громадських організацій та простих людей. Зробімо нашу громаду комфотною та чистою!