Сьогодні секретар Гайсинської міської ради Людмила Залевська взяла участь у круглому столі на тему: «Актуальні питання становлення органів місцевого самоврядування в умовах нового адміністративного-територіального устрою», який організувала ГО «Ми – Вінничани» у м. Могилів-Подільський для представників органів державної влади та місцевого самоврядування з метою обговорення планів подальшого розвитку територіальних громад та покращення взаємодії між ними в рамках міжмуніципального співробітництва.

У заході взяли участь народні депутати України Лариса Білозір, Микола Кучер, Геннадій Вацак, представники Вінницької ОДА та обласної ради, Могилів-Подільського відділу податків і зборів з юридичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування юридичних осіб ГУ ДПС у Вінницькій області, представники Національної поліції, ДСНС, Держгеокадастру, Держпродспоживслужби, ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Вінницяобленерго», Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, голови територіальних громад Вінницької області, експерти та представники ЗМІ.

Модерував захід Валерій Коровій. У заході говорили про місцеві податки та збори, планування і виконання бюджетів та розвиток місцевої демократії в рамках децентралізації. Важливим етапом круглого столу була тема взаємодії органів місцевого самоврядування з територіальними підрозділами органів державної виконавчої влади. Геннадій Вацак розповідав про модель економічного розвитку країни на прикладі Могилів-Подільська. Народна депутатка Верховної Ради України Лариса Білозір донесла до аудиторії аспекти реалізації реформи децентралізації в контексті розвитку громад на Вінниччині, етапи реалізації та впровадження адміністративної реформи на прикладі ЦНАПів, кризові явища в країні та в громадах в цілому.

Були обговорені нагальні проблеми закупівлі газу громадами для об’єктів соціальної інфраструктури, таких як шкіл та садочків. Спіч Миколи Кучера був побудований на важливості участі громад у різноманітних конкурсах та грантах, адже, на його думку, при своєчасній розробці проектно-кошторисної документації по різним об’єктам, його реалізація в рази пришвидшується. Микола Іванович запевнив, що щодня відстоює інтереси громад на всіх державних рівнях та акцентував увагу голів територіальних громад на необхідності вироблення інвестиційного паспорту кожної громади, який би відкривав інвесторам потенціал територій.

Створення конкретних інвестиційних умов в громадах може слугувати плацдармом до залучення інвестицій та великого бізнесу, що є передумовою створення нових робочих місць та покращення податкового та економічного клімату. «Громада – основа держави, фундамент, який утримує усю її вертикаль»,- наголосив Микола Кучер.У круглому столі були жваво обговорені проблеми з якими стикається кожна громада. Представники громад мали змогу задати питання народним обранцям у форматі живого діалогу, чим скористалася Людмила Залевська. Адже, її хвилює законопроект №5244, яким пропонується змінити порядок зарахування ПДФО до бюджетів громад.

«Діюча сьогодні модель сплати та зарахування ПДФО є недосконалою та не задовольняє потреби територіальних громад,- наголосила Людмила Миколаївна. За підсумками заходу громади звернулися до центральної влади з проханням надати органам місцевого самоврядування повноваження з адміністрування місцевих податків, усі пропозиції по іншим озвученим питанням виклали у спільному зверненні до народних депутатів.