Сьогодні, 08 вересня  2021 року, у Гайсинській міській раді відбулася робоча нарада з представниками Департаменту фінансів і Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА.  Поважними гостями були: заступник директора Департаменту фінансів Вінницької ОДА, начальник управління бюджетної політики Олександр Григорович Горба, начальник відділу фінансів закладів освіти, культури та спорту Департаменту фінансів Вінницької ОДАУсатий Василь Миколайович, начальник відділу методології та організації бюджетного процесу і ОТГ  Департаменту фінансів Вінницької ОДА Шарий Андрій Ярославович та заступник  директора – начальник  управління регіонального розвитку та взаємодії з місцевими органами  влади Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку – Ратушняк  Інесса  Анатоліївна.

У заходах взяли участь  міський голова Анатолій Гук, секретар міської ради Людмила Залевська, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ігор Пашистий, начальник фінансового управління Тетяна Бабій, голови постійних комісій-депутати Гайсинської міської ради 8 скликання: Наталія Погрібняк, Віктор Витюк, Микола Олійник, Тетяна Джерелюк, керівники та спеціалісти структурних підрозділів та комунальних установ. 

Представниками департаменту фінансів Вінницької ОДА була  надана методична допомога з питань організації бюджетного процесу, оптимізації  структури апарату виконкому, внесення змін до бюджету та забезпечення його виконання, резервів збільшення надходжень до бюджету, передачі бюджетних установ з районного бюджету на утримання до бюджету територіальної громади, забезпечення функціонування комунальних підприємств, надання їм фінансової підтримки.

Говорили про виконання бюджету Гайсинською громадою, про основні проблеми, з якими стикаємося щодня. Доречі, на утримання апарату управління виконавчого комітету Гайсинської міської ради витрачається лише 12 відсотків від загального бюджету громади, при граничних показниках до 20%, що значно менше ніж в інших громадах. Гайсинська громада по рейтингу займає 19 місце в області із 63 громад, що за рівнем фінансової стабільності вище середнього.

Також мова йшла, також про інвестиційну діяльність, можливості та залучення інвестиційного капіталу на засадах ефективної грантової діяльності, підвищення макроекономічних показників та тісну співпрацю у напрямку міжнародного співробітництва.

Не залишилися поза увагою, питання фінансування освіти з державного бюджету, проблеми оптимізації роботи шкіл, надання освітньої субвенції з державного бюджету.

Також на порядку денному обговорили фінансові труднощі сфери охорони здоров’я, недофінансування проходження медичних оглядів призовників, утримання ФАПів та загрози переривання ліцензування первинного рівня медико-санітарної допомоги через неможливість реалізувати інклюзивну доступність у медичних закладах в сільській місцевості.

Обговорення даних питань систематизувало проблемну область, сформувало цілісну картину по кожному профільному напрямку, що спонукає відпрацьовувати прогалини як в законодавстві, так і в фінансуванні громад з вищим корпусом державної виконавчої влади та депутатами Верховної ради України. Висловлюємо вдячність фахівцям з департаменту фінансів та департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА та сподіваємося на подальшу співпрацю.